Do czego służą instalacje teletechniczne?

Automatyka przemysłowa

Uzyskaj więcej szczegółów o instalacjach teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne sieci kablowych to rozbudowana infrastruktura obejmująca mnóstwo różnych sprzętów – od najprostszych po zaawansowane technicznie. Na rynku funkcjonują fachowe podmioty, które umożliwiają zaprojektowanie sieci RTV. Przekonajmy się jakie usługi oferują i jakie są główne moduły instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne – w osiedlach mieszkaniowych

Instalacje teletechniczne to urządzenia takie jak: anteny digit, zabezpieczenia odgromowe, pasmowe wzmacniacze wielokanałowe, wzmacniacze kaskadowe, węzły optyczne. W sprzedaży znaleźć można również wzmacniacze magistralne, kable telekomunikacyjne, urządzenia DVB-S/S2 i systemy PON – GEPON. Urządzenia tego typu zakładane są na budynkach użyteczności publicznej, w szpitalach i wieżowcach. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się natomiast m.in. planowaniem sieci i produkcją poszczególnych urządzeń. Instalacje teletechniczne wymagają najwyższej jakości komponentów oraz profesjonalnej instalacji – stąd niezbędne jest wsparcie speców.

Instalacje teletechniczne – stosowne rozwiązania

Istotne jest również, żeby sieci kablowe spełniały odpowiednie wymogi prawne. Z tego też powodu konieczna jest kompleksowa opieka specjalistycznych przedsiębiorstw, które zapewnią właściwe narzędzia a także zaproponują najwyższej jakości urządzenia dostosowane do potrzeb konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne niejednokrotnie potrzebują również konserwacji, a więc bardzo istotna jest opieka producenta. Korzystają z niej najczęściej deweloperzy.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]