Światłowodowe, koncentryczne – o kablach RTV

Automatyka przemysłowa

Znajdź kable RTV.

Bez odpowiednich sieci nie sposób odbierać impulsu TV czy internetowego. Jak łatwo stwierdzić, najważniejszymi ich częściami są kable RTV. To za ich pomocą możliwe będzie przesłanie danych do kolejnych węzłów oraz wtyczek. Ze względu na fakt, jak są one ważne, firmy montujące sieci starannie dobierają wykorzystywane przez nie kable. Ich dobór może okazać się przyczyną poważnych problemów – wszak zależnie od warunków musimy wykorzystać odmienne kable. Istotna jest także ich solidność, bo instalacje powinny posłużyć przez minimum dekadę eksploatacji. Jak więc wybierać kable RTV? Które ich rodzaje wyróżniamy?

Kable RTV – jaki rodzaje się stosuje?

Najczęściej stosowanym typem kabli RTV są kable światłowodowe – dzięki nim transmituje się impulsy internetowe, telewizyjne czy telefoniczne. Jak łatwo się domyślić, przewody światłowodowe jako nośnik informacji wykorzystują światło, które przesyłane jest po odpowiednio przygotowanym materiale szklanym. Poza tym wykorzystywane są także przewody koncentryczne, których używa się przede wszystkim do transmisji sygnałów o małej mocy. Takie przewody wykorzystywane są zwłaszcza do transmisji informacji do końcowych odbiorców.

Jak kupować kable RTV?

Jak już wspomnieliśmy, dobór kabli RTV nie będzie łatwy. Z tego względu ekipy montujące takie instalacje najczęściej decydują się na umowę z doświadczonymi dostawcami. Kupując kable RTV od takiego dostawcy zyskujemy gwarancję, że składająca się z nich instalacja okaże się w każdym wypadku niezawodna. Warto wybrać tego dostawcę, który sam produkuje sprzedawane przez siebie kable RTV. Istotne będzie również to, czy firma sprzedająca kable RTV obejmuje je możliwością reklamacji oraz oferuje porady w razie trudności – przecież to wytwórca musi doskonale znać swoje przewody i niezależnie od warunków zaproponować rozwiązanie, które umożliwi założenie funkcjonalnej instalacji.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]