Zastosuj wzmacniacz DVB-T aby odbierać idealny obraz w TV

Automatyka przemysłowa

Dowiedz się więcej o wzmacniaczu DVB T.

Oglądanie telewizji stało się w dzisiejszych czasach codzienną czynnością. Na telewizję spoglądamy przy porannej herbacie oraz przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w TV lubią nasze pociechy, młodzież, osoby będące w średnim wieku oraz seniorzy. W szerokiej ofercie programowej każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Niemniej jednak, czasem sygnał jest tak słaby, że odbiór lubianego programu jest zwyczajnie nieosiągalny. Doskonałym wyjściem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może być przydatny?

Trzeba wiedzieć, że siła sygnału jest tym niższa, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego obniża się ona na każdym złączu, co znaczy, że najlepszym wyjściem jest zmniejszenie liczby gniazd antenowych i unikanie sztukowania kabli. Zastosowanie wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał jest mocniejszy, a w konsekwencji odbieramy znacznie lepszy obraz. Wzmacniacze montowane są zaraz przed telewizorem lub zaraz za anteną. Miejsce ich ulokowania uzależnione jest od tego, jak skonstruowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się też w przypadku odbiornika radiowego.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka typów urządzeń tego rodzaju. Obecnie stosować można wzmacniacze budynkowe, pasmowe, masztowe i kanałowe. Wzmacniacz pasmowy jest idealny wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Umieszcza się go niezwykle blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny rodzaj wzmacniacza – uwydatnia on przekaz jedynie wskazanych kanałów, ale jednocześnie skutecznie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy montować można wówczas, gdy sieć antenowa jest mała. To stosowanie właśnie jego poleca się w domkach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a potem ustawia na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w małych, jak i naprawdę dużych sieciach.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]