pierścionki zaręczynowe kraków

Pierścionki zaręczynowe są z nami od wieków

Biżuteria Robienie zakupów

Gdy znajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Wpierw jednak następuje ta wyczekiwany przez wiele kobiet moment – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – rytuał od wielu stuleci

Danie kobiecie w prezencie pierścienia to nader stary zwyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają formę okręgu, który symbolizuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, zwanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wypływa z przekonania, że od owego palca biegnie żyła prowadząca wprost do serca, tytułowana “vena amoris”. Ogólnie uważa się, że to Grecy przywieźli na Stary Kontynent obyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych. Z początku sporządzano je ze skóry, z tataraku, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich produkcji metali, głównie żelaza. Kosztownymi pierścionkami ze złota lub srebra obdarowywano tylko wówczas, kiedy mężczyźni pragnęli ogłosić swoje całkowite zaufanie do wybranki. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, drogimi kamieniami oraz platyną, tymczasem materiały te faktycznie szeroko wykorzystuje się do ich tworzenia dopiero od paru wieków, przy czym znamienny przyrost ich popularności można spostrzec w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – za ile go kupisz?

Nie ulega wątpliwości, że pożądana biżuteria na zaręczyny to pierścień z platyny z ogromnym brylantem, jednakże potencjał swobodnego zestawiania rozmaitych metali i kamieni jest szeroki. Nie licząc diamentów stosuje się szmaragd, rubin czy tanzanit. Niektórzy wybierają mniej kosztowne metale, jak tytan, srebro, stal damasceńską, a także drewno, jednakże wciąż na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i różnych typów złota (czerwonego, żółtego i białego).
Ile powinniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało opinia, iż narzeczony ma obowiązek zapłacić na niego co najmniej dwukrotność swojej pensji. Koszt pierścionka zależny jest od rozmaitych elementów: surowca, wzoru, ilości karatów czy użytego kamienia, w związku z tym każdy odszuka ładny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek w określonym budżecie. Miejmy jednak na uwadze, że pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności symbolem zaangażowania oraz miłości, wobec tego jego koszt ma drugorzędne znaczenie. Istotne jest to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej małżonce.

Dane kontaktowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]