Wisiorki srebrne

Biżuteria Robienie zakupów

Potrzebujesz zawieszek srebrne? Powinieneś odwiedzić ten adres

Srebro od dawna znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez złotników surowców. Nie powinno to dziwić – jest miękkie, świetnie się prezentuje, a także charakteryzuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten okazuje się naprawdę czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią mocnych środków myjących

Silne środki myjące dla srebrnych ozdób są szkodliwe. Przez nie surowiec może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie wolno zatem używać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a w czasie mycia naczyń koniecznie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy wykorzystywać kuferki wykładane od środka delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Srebro źle reaguje też na styczność z wilgocią oraz dużymi temperaturami, które mogą sprawić, że straci kolory albo się odkształci. Zanim schowamy kilka przedmiotów do pudełka, musimy przed tym owinąć je miękką tkaniną albo wrzucić do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do czyszczenia wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z solą, która doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnych ozdób powinniśmy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne potrafią porysować fakturę.