Wisiorki z ametystami

Biżuteria Robienie zakupów

Kup biżuterię z ametystami na https://www.ametysty.com.pl

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Indiach i Kenii. Ze względu na wyjątkową fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich królów. Współcześnie, znajdziesz go w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się w stylizacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć niewielkie kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst uważany jest za kamień relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, lecz również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i zapomina o problemach. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własną opinię.