Złota i srebrna biżuteria z topazami

Biżuteria

Topazy zamówisz na www.topazy.com.pl

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych minerałów na świecie, przez co jest wykorzystywany do produkcji tarczy szlifierskich. Poza tym jest także jednym z najładniejszych minerałów, a jego właściwości od dawna są cenione przez jubilerów i nabywców biżuterii. Może mieć najróżniejsze kolory – od białego, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim minerałem – wydobywa się go jedynie w Brazylii, Azji, Afryce i na wschodzie Starego Kontynentu. Przez jubilerów bywa zazwyczaj obrabiany szlifem fasetkowym, co dodaje mu niepowtarzalnych wartości wizualnych.

Biżuteria z topazami – co czeka na nas w sklepach?

Barwa topazu sprawia, że jest on wykorzystywany zwłaszcza do wyrobu biżuterii ze srebra – świetnie łączy się z tym metalem. Warto jednak dodać, iż w sklepach spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – dostępne są także modele wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zwykle pierścionki i naszyjniki, ale jubilerzy wykonują też innego rodzaju produkty. Zestaw złotych kolczyków z topazami to często koszt około tysiąca złotych, natomiast za srebrne zapłacimy niekiedy sześciokrotnie mniej.

Gdzie znajdziesz biżuterię z topazami?

Ze względu na ich wygląd, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. By znaleźć wersje najbardziej odpowiadające danym gustom należy więc udać się do paru salonów – a to kosztuje sporo wysiłku. By takich problemów się ustrzec, warto zdecydować się na kupno w internecie. Jest to wyjście znacznie łatwiejsze, a poza tym wchodząc do sieci możemy także znaleźć pierścionki czy naszyjniki w niższych cenach.