Akcesoria szalunkowe – co to za elementy i gdzie je kupić?

Branża budowlana

Jeśli szukasz akcesoriów szalunkowych, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Kiedy warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

By szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były wykonane we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie wiele elementów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, listwy fazujące czy pozycjonujące, rurki dystansowe oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga zachować stosowny odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające złączyć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają zachowanie odpowiedniej odległości między szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie uwzględnić też ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują świetnej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Tekko czy Peri i są dostępne w rozsądnych cenach.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]