Chcesz kupić domy góralskie całoroczne? Odwiedź tę stronę
Domy góralskie są atrakcyjne oraz funkcjonalne. Nawiązujące do historycznej sztuki gór fascynują spadzistymi, krytymi gontem dachami oraz wykonanymi z drewna ścianami. Dla wielu klientów istotne okazuje się także to, iż tradycyjne domy góralskie są bezpieczne dla przyrody – drewno jest wszak surowcem naturalnym. Nic może więc dziwić, iż wznoszone są nie tylko w Tatrach – spotkać je można prawie w całym kraju, bo świetnie wpisują się w naturalne widoki. Nierzadko spotkać możemy komentarze na temat tego, iż zdają one egzamin jedynie latem. Czy jednak są one prawdziwe? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie wznosi się wszak coraz częściej.
Charakterystyka całorocznych domów góralskich
Inspirowane tradycyjnymi chatami z Tatr i twórczością Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie najczęściej budowane są niemal w całości z drewna. Bale montowane są tradycyjnymi metodami, dzięki czemu wewnątrz domu panuje optymalna temperatura. Często obserwuje się także kamienne podmurówki, zabezpieczające dom przed wodą i zimnem przedostającymi się od ziemi. Charakterystyczną cechą całorocznych domów góralskich okazuje się również stromy dach z gontem, który chroni je przed uszkodzeniem w przypadku częstych w tym regionie opadów śniegu.
Kto wzniesie całoroczne domy góralskie?
Wybierając budowę całorocznego domu góralskiego powinniśmy pamiętać, że już od pierwszego etapu należy współpracować ze sprawdzonymi specjalistami. Najlepiej zrobimy stawiając na firmę, w której strukturach działają projektanci doświadczeni w tworzeniu domów góralskich oraz cieśle. Istotne jest także to, by historyczna architektura łączyła się z innowacyjnymi pomysłami budowlanymi – to jesienią zapewni mieszkańcom całorocznych domów góralskich wygodę na identycznym poziomie, co w pozostałych rodzajach obiektów.
Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392
Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail:
[email protected]