Dlaczego ekologiczne domy drewniane są tak popularne?

Branża budowlana

Więcej szczegółów o ekologicznych domach drewnianych.

Jeszcze jakiś czas temu bardzo dużą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie Polski domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. W związku z tym z chęcią decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od od dłuższego czasu uważane są za ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na ekosystem. W domach z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Z uwagi na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby takiego typu dom ocieplić. Nie jest stosowana także papa. W konsekwencji domy z drewna w żadnym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego rodzaju bardzo dobrze komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie wysokich i niskich gór oraz wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia świetne samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach z drewna panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono też doskonale natlenione. Domy drewniane idealnie nadają się dla osób cierpiących na alergię, astmatyków i osób zmagających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz niezwykle piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby zdecydować się właśnie na nie.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]