Gdzie okna skrzynkowe sprawdzą się najlepiej?

Branża budowlana

Więcej w temacie okna skrzynkowe producent na www.oknostol.com.pl/okna/okna-skrzynkowe/

Okna skrzynkowe kojarzymy przede wszystkim z wiekowymi obiektami. Nierzadko spotkać je można w zabytkowych kamienicach, starych domkach lub pałacach. Obecnie są one wytwarzane przede wszystkim z przeznaczeniem do założeniu w tego rodzaju, gdyż użycie skrzynkowych okien wymagane jest przez konserwatora. Należy przy tym zauważyć, iż z uwagi na ich względy estetyczne coraz chętniej montowane są także w nowszych budynkach. Szczególnie, iż dzisiejsze wersje są równie funkcjonalne, co okna wykonane tradycyjnymi sposobami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Jak skonstruowane są okna skrzynkowe?

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się pusta przestrzeń. Jest to pewnego rodzaju izolacja, która chroni pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w zabytkowych obiektach często dzielone są na cztery elementów – te górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane oddzielnie i niegdyś były wykorzystywane do wietrzenia wnętrz. Taka budowa najlepiej zda egzamin w obiektach zabytkowych – na przykład chatach z czerwonej cegły.

Produkcja okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, podobnie jak inne rodzaje, muszą być zrobione z odpowiedniego drewna. Dotąd najczęściej sięgano po sosnę lub modrzew, ale ostatnimi czasy ich producenci stosują także gatunki egzotyczne. Drewna takie jak przykładowo meranti okazują się bowiem dużo bardziej odporne na wpływ wilgoci, powietrza i ekstremalnych mrozów.

Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]