Okna drewniane – alternatywa dla PCV

Branża budowlana

Chcesz zamówić okna drewniane Małopolska? Wejdź na www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna drewniane przez wieki były najchętniej stosowanym rodzajem okien. Później były wyparte przez te wykonane z PCV, ale po latach na powrót doceniamy ich zalety. Odpowiednio zamontowane oraz zadbane okna drewniane są w stanie wszak wytrzymać znacznie więcej lat niż okna plastikowe, przy czym ich zakup pochłonie porównywalną sumę. Poza tym w niektórych sytuacjach ich wykorzystanie okaże się konieczne – niekiedy zwyczajnie nie sposób postawić na któryś z nowszych modeli. W jakich sytuacjach zatem powinniśmy ich użyć? Z czego są wykonywane?

Produkcja okien drewnianych

Okna drewniane wytwarzane są tylko z wybranych gatunków drewna. W dzisiejszych czasach najczęściej wykorzystuje się sosnę, jesion oraz dąb. Z uwagi na wytrzymałość na deszcz i słońce, producenci stolarki okiennej nierzadko sięgają po drewno spoza Europy – meranti, mahoń oraz teak. Te drugie są nieco droższe, jednak warto zaznaczyć, iż wymagają rzadszych napraw oraz łatwiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla sporej liczby klientów ich atutem będzie też to, że nierzadko wyglądają bardziej interesująco niż modele zrobione z europejskich gatunków drewna.

Kiedy postawić na okna drewniane?

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako zamienniki produktów plastikowych – będą w porównaniu z nimi tańsze, zaś sprawują się równie dobrze. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, bywają też wykorzystywane do rewitalizacji wiekowych posesji. Wykorzystanie innych surowców będzie bowiem prowadzić do problemów w kontaktach z konserwatorem – kończącymi się również dotkliwymi mandatami.

Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]