Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Branża budowlana

Dowiedz się, gdzie kupić podpory szalunkowe

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je wykorzystuje? Dlaczego warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Wśród szalunków wyróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni typ stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można pokryć strop cementem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią również stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wytworzone ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można używać ich w różnych sytuacjach. Zazwyczaj na rynku można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Pośród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także moduły produkowane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się nowatorskimi rozwiązaniami, wysoką jakością oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory stropowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w niekorzystnych warunkach. Obecnie sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – atrakcyjne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]