Projekty domów drewnianych nadal bardzo popularne

Branża budowlana

Więcej o domkach góralskich.

Drewniana zabudowa przez lata była zastępowana przez budynki betonowe. Obecnie jednak zauważyć można fakt, iż zainteresowanie nimi powoli się zwiększa. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane wykazują bowiem mnóstwo plusów. Najważniejszym okazuje się na pewno wygląd – pasują tak do willowej, jak i rustykalnej zabudowy. Istotne jest też to, że domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, gdyż są budowane wyłącznie z naturalnych materiałów. Drewno może również absorbować fale wydzielane przez sprzęty RTV i filtrować powietrze, co powoduje, że ich mieszkańcy wydajniej się wysypiają oraz dbają o układ oddechowy.

Najczęściej zamawiane projekty domów góralskich

Najczęściej wybieranym typem domów drewnianych są rzecz jasna budynki przywodzące na myśl podhalańską zabudowę. Nierzadko wykonywane są z bali, a sposób ich zdobienia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Oczywiście znajdziemy także projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym stylu. Często także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą odmienne stylistyki – na przykład elementy betonowe. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez strachu można zlecić także, jeśli zamierzamy wznieść je poza Podhalem.

Kto wykona projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, że na komfort mieszkania w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, według jakiego został wzniesiony. Z tego powodu stawiając na takie wyjście, dobrze obejrzeć wcześniejsze projekty architekta i przeczytać, co sądzą o nim wcześniejsi zamawiający. Ważne jest, by w jego teczce było wiele projektów domów góralskich – przez to otrzymamy gwarancję, iż nasze zlecenie zostanie odpowiednio zrealizowane i spełni nasze oczekiwania. Przy wyborze warto też dowiedzieć się, czy architekt działa z firmą, która wzniesie obiekt – dzięki temu wszystko skończy się prędzej.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]