Szukasz wymarzonej nieruchomości? Zamów projekt domu szkieletowego

Branża budowlana

Projekty domów szkieletowych – zleć przygotowanie fachowcowi

Domy szkieletowe, jak nietrudno się domyślić, wznoszone są na szkielecie. Jest on zrobiony z drewna i tworzą go bale oddalone nawzajem o około 50 cm. Drewno powinno wcześniej rzecz jasna zostać odpowiednio przygotowane – stosuje się po to preparaty grzybobójcze, przeciwko owadom oraz impregnaty. Zazwyczaj stosowanym drewnem jest świerk, który przed użyciem musi być starannie wysuszony oraz cięty ze wszystkich boków. Do szkieletu przytwierdzane są deski, pomiędzy którymi znajdują się niepalne surowce termoizolacyjne – jak m. in. wata mineralna. Dlaczego jednak warto wybrać projekty domów szkieletowych? O jakich rzeczach nie należy zapominać przy poszukiwaniach architekta?

Projekty domów szkieletowych – zalety

Inwestorzy, dla których najistotniejszy jest termin wzniesienia, na pewno będą zadowoleni z faktu, iż projekty domów szkieletowych gwarantują jej łatwe zakończenie. Zwykle są one bowiem wznoszone zaledwie w 90 dni, a poza fundamentami prace nie będą uzależnione od warunków atmosferycznych. Stawiając na projekty domów szkieletowych zyskujemy także gwarancję, że do ogrzania budynku nie będzie wymagana spora ilość energii, co razem z ich trwałością sprawia, iż koszty eksploatacji będą dość małe. Dobrze wiedzieć także o tym, że wykonane z drewna domy szkieletowe są absolutnie przyjazne dla przyrody.

Projekty domów szkieletowych – jak znaleźć architekta?

Podczas poszukiwań architekta najważniejsze są z pewnością projekty domów szkieletowych, jakie zrealizował wcześniej. Żeby przekonać się, czy jego sposób tworzenia nam się podoba, wystarczy jedynie odwiedzić jego portfolio i poznać jego wcześniej wykonane realizacje, a jeżeli przypadną nam one do gustu – umówić się z twórcą, celem omówienia dalszych szczegółów inwestycji. Nie należy natomiast sugerować się wyłącznie ceną budowy domu – to bowiem wydatek na parę pokoleń.

Dane kontaktowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]