Zalety wynajmu szalunków

Branża budowlana

Wypożyczalnia szalunków Kraków - unikalną ofertę sprawdzisz na abcszalunki.pl/wynajem/

Szalowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są z drewna, ale spotyka się także wersje wykonane z metalu, a czasem nawet tworzyw syntetycznych. Pozostałymi potrzebnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają osiągnięcie odpowiednich efektów. Niestety ze względu na duże ceny nie zawsze ekipy budowlane mają własne szalunki. Kiedy będą niezbędne, mogą wszak po prostu je wypożyczyć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to aktualnie naprawdę często spotykana usługa.

W jakich sytuacjach wybrać wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak przed momentem wspomnieliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli jednak wykonywanie fundamentów nie jest główną usługą naszej firmy, warto sprawdzić zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Głównie ze względów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy do roku okaże się bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto nadmienić również o funkcjonalności, gdyż przechowywanie rzadko używanych szalunków może powodować pokaźne wydatki.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je dostarczy. Jak ją znaleźć? Warto wybrać usługi ekipy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy pewność, iż szalunki będą wytrzymałe i funkcjonalne. Naprawdę istotna będzie też dbałość o klienta – w sytuacji, gdy zbliża się czas startu robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wątpliwości warto z kolei skorzystać z sieci i dowiedzieć się, co o ofercie danej firmy piszą dotychczasowi klienci.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]