Zastosowanie i budowa filtrów z separatorami aluminiowymi i filtrów minipleat

Branża ciepłownicza

Szukasz filtru F7? Wejdź na https://marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Nie ma co się oszukiwać: jakość powietrza w Polsce zła. Pod tym względem nasz kraj zajmuje jedno z najdalszych miejsc pośród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia słychać nowe ostrzeżenia o przekroczeniu norm stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i z tego powodu też nadal poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w miejscach, w których utrzymanie czystości powietrza jest niezwykle istotne (np. w szpitalnych salach intensywnej terapii).

Filtry mini-pleat eliminują pyły PM2.5 oraz spaliny

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i stosowane są od kilku dekad. Są obecne m.in. w pokojowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych instalowanych w domach, biurach lub urzędach świetnie spełnią swoje zadanie filtry dokładne minipleat, które w zależności od klasy poradzą sobie z wyłapywaniem pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich problemem również większe zanieczyszczenia, jak roztocza, spaliny bądź włosy. Poszukując filtrów dokładnych F7 bądź F9 warto sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich wykonania. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę ze stali ocynkowanej, która charakteryzuje się ogromną odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgotność, temperatura) i uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat papier filtrujący ułożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, iż filtry te mają znaczną żywotność. Filtry F7 i F9 występują w wielu rozmiarach dopasowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – wydajna filtracja w wymagających warunkach

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są jednak filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a trwała obudowa, również sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i wahania temperatury, co umożliwia wydajną filtrację w ekstremalnych warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry instalowane są tam, gdzie powinno się spełnić najwyższe normy sterylności powietrza, jak na przykład na liniach produkcyjnych w branży energetycznej.

Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.

Dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46