Jak basen dla niemowląt wpływa na ich zdrowie?

Dbanie o zdrowie

Mimo że jeszcze kilkanaście lat temu zajęcia na basenie dla noworodków nie były popularne wśród mam, to obecnie coraz więcej z nich postanawia zabrać ich pociechy na basen. Dla niemowląt taka aktywność okazuje się wszak świetnym treningiem, umożliwiającym lepszy rozwój całego ciała. Dobrze również zaznaczyć, że – wbrew opiniom wielu kobiet – na pływalnię mamy szansę wybrać się z bobasem bardzo szybko, bo nawet od 3 miesiąca po urodzeniu. Jednak pamiętajmy, że bobasy będą naprawdę niezagrożone jedynie wówczas, kiedy wybierzemy się z nimi na odpowiednie ćwiczenia pod okiem doświadczonego instruktora. Jak zatem je odszukać? O czym musimy wiedzieć przy poszukiwaniach? I co zyskamy stawiając na basen dla niemowląt?

Czemu dobrze wybrać basen dla niemowlaków?

Najważniejszym atutem basenu dla niemowląt okazuje się na pewno fakt, iż wszechstronnie wspomaga rozwój maluchów. Dzięki ćwiczeniom na pływalni szybciej rozwija się układ oddechowy, wzmacnia się układ mięśniowy, zaś słabe wciąż stawy dzieci nie będą obciążone, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko kontuzji. Basen dla niemowląt to też doskonała metoda na rozwój zborności ruchów, przez co dzieci prędzej zaczną chodzić. Warto także wspomnieć, że ćwiczenia na basenie odbywają się z pozostałymi bobasami – są więc wspaniałą okazją do zawiązania społecznych relacji z równolatkami.

Jak wybrać basen dla niemowlaków?

Wiele matek niesłusznie jest przekonanych, że zajęcia na basenie dla niemowląt mogą powodować pewne zagrożenie, wystarczy jednak rozważnie podejść do wyboru ekipy, jaka organizuje te zajęcia. Najbardziej ważne okaże się niewątpliwie to, żeby były one prowadzone przez dobrych instruktorów, którzy nie tylko zadbają o ochronę maluchów przebywających na basenie, ale również przygotują właściwe ćwiczenia, dzięki czemu te dobrze wykorzystają czas na pływalni, a także będą miały z tego rozwojowe i emocjonalne korzyści.