Kursy – pierwsza pomoc

Dbanie o zdrowie

W Polsce co roku traci życie kilka tysięcy osób tylko dlatego, że świadkowie wypadku nie umieją udzielić pierwszej pomocy zanim przybędzie pogotowie ratunkowe. Odpowiedzią na takie smutne dane są coraz częściej pojawiające się oferty szkoleń z pierwszej pomocy, które pomogą nam zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do prawidłowego zachowywania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia.

Jak odbyć kurs pierwszej pomocy?

Niektóre kursy pierwszej pomocy odbywa się z wykorzystaniem e-learningu. Szkolenia przez Internet są na pewno wygodniejsze i tańsze, jednak nauka jest bardziej teoretyczna. Szkolenia bezpośrednie wykorzystują specjalne fantomy do przeprowadzania różnego rodzaju treningów z pierwszej pomocy – są praktyczne.

Kursy pierwszej pomocy – z jakich części się składają?

Tematy omawiane w czasie szkolenia, zależą od ustaleń organizatora z odbiorcami szkoleń. Na pewno, muszą się w nim znaleźć następujące elementy: bezpieczeństwo własne, a także skuteczne wezwanie pomocy. W części praktycznej powinniśmy nauczyć się, jak udrożnić drogi oddechowe, opatrywać rany oraz co zrobić, w przypadku zasłabnięć czy zawału mięśnia sercowego.