Na czym polega leczenie kanałowe?

Dbanie o zdrowie

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest przyjemnym zagadnieniem. Dziś natomiast, stosując innowacyjne narzędzia i – w szczególności – skuteczne leki znieczulające, stomatolodzy są w stanie zagwarantować nam, że leczenie będzie w 100% bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się wskazane zawsze, jeśli rozwinie się stan zapalny miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu ultracienkich narzędzi, przez co lekarz może dostać się do głęboko położonych partii zęba. Dobrze jednak wiedzieć, że w leczeniu kanałowym używa się również innych, często bardzo zaawansowanych technicznie narzędzi. Jakich?

Leczenie kanałowe – akcesoria

Obok sprzętów ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo ważne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba przesyłają do ekranu przed oczami lekarza, minimalizując prawie do zera niebezpieczeństwo różnego typu pomyłek. W leczeniu kanałowym kluczowe jest także sprawdzenie długości kanałów. Osiągnięcie dużej precyzji ułatwiają specjalne urządzenia elektroniczne – endometry. Oprócz tego lekarze stosują też odpowiednie narzędzia, które pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane skrócenie kuracji oraz polepszenie samopoczucia leczonego.

Leczenie kanałowe a fundusz zdrowia

Decydując się na leczenie kanałowe powinniśmy wiedzieć, że nie zawsze będzie ono fundowane przez fundusz zdrowia. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami gwarantowane jest pacjentom niepełnoletnim. Pozostali nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów, a także siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie natomiast w pełni płatne. Jeśli jest ono niezbędne, powinniśmy wybrać się do stomatologa posługującego się nowoczesnymi narzędziami oraz zawczasu dowiedzieć się, co o jego usługach poprzedni pacjenci mówią w sieci.