Skuteczne wybielanie zębów u stomatologa

Dbanie o zdrowie

Lśniące i śnieżnobiałe zęby to marzenie wielu osób. Niestety mnóstwo negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i sprawia, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze domowe środki wybielające działają efektywnie. Jak odzyskać nieskazitelny uśmiech? Jakie metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Szczotkowanie zębów po każdym posiłku pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Cukry i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe sposoby wybielające (żele, woski, lakiery), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom naturalny kolor. Jakie zabiegi są teraz najbardziej popularne? Stomatolodzy szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi satysfakcjonujące rezultaty już po kilku zabiegach. Zabieg nie jest bolesny i jest całkowicie bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów nawet o 15 tonów

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zobaczyć czy w jamie ustnej nie ma ubytków. W dalszej kolejności za pomocą specjalistycznego wzornika określa się barwę zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Ważny jest także dobór właściwego odczynu żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba usuwając przebarwienia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o 14 odcieni, efekty są więc niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej ok. 7 dni. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.