Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Dbanie o zdrowie

Jeśli chcesz zamówić aparat do terapii ultradźwiękowej, koniecznie wejdź na www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow.

Obecnie fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, gdyż odpowiednio aplikowane ultradźwięki mają bardzo korzystne działanie na nasze zdrowie. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami może być stosowany do poprawy przepływu limfy, uśmierzania bólu oraz redukowania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu dobrego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – sposób działania?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko 100 lat, bazuje na 2 typach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają zbawienne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają głównie na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, blizn, ścięgien czy stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Istnieją 2 typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją idealną kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też podejmujących ich w kilku placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z NFZ – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym zakupem.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]