Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

Internetowe strony Nasze porady Podróżowanie

Chcesz poznać ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie zajrzyj na visitmalopolska.pl.

Chociaż Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, więc czasem ciężko znaleźć coś dla siebie w potopie wiadomości o ciekawych zabytkach i planowanych wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Portal dla zainteresowanych atrakcjami w Małopolsce – co tu odnajdziesz?

Żeby przedstawić zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o nieznanych i znanych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale też o pokazach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Turyści planujący przyjazd do Małopolski już na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której ekspresowo odnajdą muzea i zabytki, Centra Informacji Turystycznej, jak również schroniska, pensjonaty i hotele położone w różnych punktach województwa. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Prócz tego dla tych, którzy z różnorodnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. czar parków narodowych i krajobrazowych, trasy rowerowe oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Proste rozmówki i wykaz ambasad – istotne informacje dla turystów z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych górskich miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale też w między innymi w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim i słowackim. Niesłychanie wartościowa dla cudzoziemców jest też sekcja Rozmówki, gdzie poznają podstawowe słowa i powiedzenia, które pozwolą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas podróży po Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks konsulatów i ambasad zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego