Filtr w Google za nienaturalne linki przychodzące

Internetowe strony IT

Nienaturalne linki przychodzące są kluczową przyczyną, przez którą na naszą stronę internetową może zostać założony filtr Google. Czy jest możliwość uniknięcia tych negatywnych sankcji?

Zaprzestań wykorzystywania nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie zbyt dużej ilości odnośników kierujących ruch na naszą witrynę internetową. Manipulują one pozycją strony w wyszukiwarce i przez to łamią normy uczciwego SEO wypracowane przez koncern Google. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące stosowane są pod postacią wpisów sponsorowanych najeżonych wieloma odnośnikami. Występuje też zjawisko wymiany linków, co jest zakazane. Strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nieuczciwe praktyki zostaną ujawnione, a to wiąże się ze znacznym zmniejszeniem jej lokalizacji w przeglądarce, czsem aż o 40 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Trzeba podkreślić, że kiedy na portal zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy starać się o reaktywowanie normalnej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest jednak bardzo długotrwały i nie zapewnia całkowitego sukcesu. Jeśli pragniemy zwielokrotnić szansę pozbycia się uciążliwych filtrów – zasięgnijmy porady specjalistycznej firmy pozycjonującej. Specjaliści momentalnie ustalą realną przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google najlepiej zlecać wyłącznie prestiżowym podmiotom.