Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

IT Marketing i reklama

Stworzenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, żeby była ona popularna wśród internautów. Jednak co zrobić, aby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym pomocna jest optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki poprawnie przeprowadzonej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, a to sprawi, że znajdzie się ona wyżej w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jakie elementy podlegają optymalizacji strony internetowej?

Prawidłowo przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej artykuły i obrazy. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeśli na stronie znajdują się słowa, na które pozycjonuje się stronę, nie powinny one jednak pojawiać się zbyt często. Dokonując optymalizacji grafiki trzeba zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Solidnie przeprowadzona optymalizacja strony ułatwia osiągnięcie dobrych wyników wyszukiwania i podnosi popularność portalu. Optymalizując stronę należy pamiętać o tym, że przede wszystkim ma być ona łatwo dostępna dla użytkowników.