Filmowanie imprez, konferencji i targów – skuteczne formy promocji marki

Marketing i reklama Usługi

Filmowanie wydarzeń, eventów oraz imprez to ogromnie skuteczny sposób na promocję naszego biznesu, produktów bądź usług. Profesjonalnie przygotowany klip przykuwa uwagę potencjalnych klientów i sprawnie kreuje pożądany wizerunek marki. W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze staje się filmowanie wydarzeń specjalnych, konferencji, akcji reklamowych i wszelkich imprez plenerowych lub masowych, a na rynku działa wiele doświadczonych firm, które w swojej pracy wykorzystują wysokiej jakości kamery oraz inne urządzenia do tworzenia klipów.

Z jakiej przyczyny warto zdecydować się na filmowanie imprez?

Filmowanie imprez i wydarzeń to najlepszy sposób na zarejestrowanie wyjątkowego nastroju oraz przebiegu danej imprezy. Dynamicznie zmontowany materiał filmowy może nakłonić donatorów do inwestycji w przedsięwzięcie, a widzów – do partycypacji w kolejnej edycji wydarzenia. Relacja w postaci klipu o wiele lepiej dociera do wyobraźni odbiorców niż foldery, tradycyjne ulotki czy statyczne materiały reklamowe. Ten sposób reklamy można również wykorzystać online – na stronie internetowej czy w mediach społecznościowych.

Filmy eventowe – jakich urządzeń używają profesjonaliści?

Profesjonalny i rzetelny zespół posiada specjalistyczny sprzęt, który sprawia, że filmy eventowe przyciągają spojrzenia i są zapamiętywane na długo na długo. Firmy zajmujące się filmowaniem eventów korzystają w swojej pracy między innymi z wysokiej jakości dronów do filmowania ujęć z lotu ptaka, kamer sportowych, stabilizatorów obrazu czy lustrzanek cyfrowych nagrywających w rozdzielczości 4K, a to zaledwie niewielki ułamek sprzętugwarantującego znakomitą jakość filmów. Ekipy zajmujące się zawodowo filmowaniem używają również specjalistycznych programów do montażu klipów.