Model wnętrza 3D a promocja firmy – czy to się opłaca?

Marketing i reklama Usługi

Odszukaj profesjonalistów, którzy przygotują wirtualny spacer VR

Wirtualny spacer z modelem 3D to idealna metoda na przedstawienie ewentualnym klientom naszej powierzchni usługowej, biura czy nieruchomości, z których zamierzają korzystać. Dla większości osób możliwość obejrzenia takiego pomieszczenia przed wyborem konkretnej oferty jest niesłychanie ważna, a my wykonując taki wirtualny spacer z modelem 3D, możemy pomóc podjąć im pomyślną dla nas decyzję. Czym zatem są wnętrza 3D oraz spacer wirtualny? Jak można wykorzystać taką wizualizację do reklamy i czy warto to robić? Więcej informacji na ten temat przedstawiamy w dalszej części artykułu.

Do czego służy wirtualny spacer z wnętrzami 3D?

Wnętrza 3D to opracowany na podstawie sporej ilości fotografii model 3D danego budynku, na którzy patrzymy niczym na “dom dla lalek”. W tego typu modelu widoczny jest rozkład poszczególnych wnętrz, a my mamy możliwość go przesuwać, przybliżać i skupiać się na konkretnych pomieszczeniach. Model udostępnia się klientom w postaci interaktywnej, dzięki której mają oni wgląd do kompletnej bryły budynku wraz z wnętrzami 3D. Nie licząc przygotowania samego rzutu i modelu wnętrza 3D, możemy też zdecydować się na wersję interaktywną ze spacerem wirtualnym. Jest to najpopularniejsza opcja. Polega ona na tym, iż poza przeglądaniem wyłącznie modelu 3D wnętrza, np. siedziby przedsiębiorstwa lub hotelu, możemy przejść za jednym kliknięciem myszki do wybranego lokalu, a potem zabrać się za jego oglądanie od środka. Wirtualny spacer 3D daje możliwość też przemieszczać się do kolejnych pomieszczeń podobnie w rzeczywistym życiu.

Model 3D w biznesie – gdzie je udostępnić?

Dzięki wnętrzom 3D z wirtualnym spacerem zdołamy dokładnie zademonstrować klientom konkretny budynek i jego pomieszczenia. Taką formę reklamy można zastosować do prezentacji baru, hotelu albo warsztatu, jak również po prostu pokazać rozległemu gronu odbiorców wygląd naszego przedsiębiorstwa “od środka”. Wnętrza 3D możemy również użyć, w celu sprzedaży domu, żeby potencjalni klienci byli w stanie rzetelnie przyjrzeć się nieruchomości.

Jest kilka argumentów, dla których powinno się przygotować wnętrza 3D wraz ze spacerem wirtualnym. Najistotniejszy z nich to sposobność umieszczania ich na naszej stronie www, w wizytówce Google Moja Firma lub udostępnianie ich w innych zalecanych miejscach. Wirtualny spacer z modelem 3D daje także doskonałą możliwość zachęcenia klienta, żeby skorzystał z naszej oferty . Osoby, które poznają dokładnie nasze przedsiębiorstwo będą darzyć je dużo szerszym zaufaniem i odbiorą jako rzetelną markę. Jest to także świetna metoda na zabłyśnięcie na tle konkurujących z nami podmiotów, ponieważ aktualnie – pomimo szerokiej dostępności tej technologii – nie wszystkie firmy z niej korzystają. Model wnętrza 3D można uzyskać w prosty sposób — wystarczy zlecić jego opracowanie profesjonalnemu fotografowi.

Dane kontaktowe:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]