Kurs digital painting – jak poznać techniki malarstwa cyfrowego?

Nauczanie

Tutaj otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące digital paintingu.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od końca XX w. starają się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Talent do malarstwa tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć pracę w branży gamingowej albo filmowej, dlatego że te sektory rozrywki do opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci stosują przede wszystkim zaawansowane oprogramowanie. Wiedząc o tym wiele młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem niezwłocznie stara się opanować najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – bezgraniczna wolność dla twórców

Jest mnóstwo programów wykorzystanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Adobe Photoshop, który mimo iż powstał jako software do obróbki fotografii, w mgnieniu oka został głównym narzędzie game developerów i ilustratorów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak przykładowo GIMP, Krita czy Corel Painter, w których przy użyciu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające obrazy wykonane gwaszem, farbami akwarelowymi lub farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość korygowania nietrafionych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Digital painting – lekcje pod okiem instruktora

W praktyce uczenie się digital paintingu odbywa się w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć samodzielnie, lecz żeby właściwie rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać najpopularniejsze metody używania pędzli i wszelkie funkcje oprogramowania, rekomendujemy wziąć udział w kursie przygotowanym przez biegłego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi zajęcia z digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozlicznych kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i uczą one dużo więcej niż wyłącznie podstaw działania programu. Kluczowe jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z autorem szkolenia.

Dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]