Tabliczki informacyjne w urzędach i nie tylko

Ochrona i bezpieczeństwo

Więcej o tabliczkach informacyjnych na www.poniedzialek.pl

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi, jednak dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze. Sprawdźmy w takim razie jakiego typu tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – służą bezpieczeństwu i informują o zagrożeniach

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które znaczą nieruchomości – bloki, zakłady pracy, urzędy, przychodnie. Sprawiają, że szybko dotrzemy na miejsce. Trzeba jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na murach bloków, gdyż bardzo często możemy je także dostrzec wewnątrz. To wielka podgrupa znaków, które zazwyczaj poprawiają bezpieczeństwo i mówią o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie odpowiedniego biura lub pracownika w ogromnych biurowcach – w budynkach rządowych przy wejściu wiszą tabliczki z numerami wydziałów. Szukasz burmistrza czy wydziału komunikacji? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to wyjątkowo szybko. Podobnie istotne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które umieszczane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – narzucane przez odpowiednie akty normatywne

Tabliczki informacyjne są przecież narzucane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Znakują drogi awaryjne, wyznaczają tzw. palarnie, mówią o groźnych substancjach. Biura mają obowiązek korzystania z tabliczek informacyjnych, funkcjonują też specjaliści do spraw BHP, którzy są odpowiedzialni za ich zakładanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z wytrzymałych surowców (takich jak aluminium), często świecą w ciemności i można je błyskawicznie zamontować.

Dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]