Właściwe oznakowanie budynków – tabliczki na drzwi

Ochrona i bezpieczeństwo

Sprawdź, gdzie nabyć tabliczki na drzwi

W każdym budynku znaleźć można całe mnóstwo najróżniejszych sal, które mają mniejsze bądź większe znaczenie. Sprawne przemieszczanie się po nich – nie tylko ludziom z zewnątrz, ale także osobom zatrudnionych w danym obiekcie – umożliwiają rozmaite tabliczki na drzwi. Ich wybór jest na chwilę obecną naprawdę ogromny. Jakiego rodzaju tabliczki na drzwi można kupić? Czym odznaczają się te , które uważane są za najbardziej popularne?

Tabliczki na drzwi – w jakich miejscach są stosowane?

Właściwe oznakowanie obiektu podnosi przejrzystość jego funkcjonowania. Nie ma znaczenia czy chodzi o biuro, przedszkole, sklep czy urząd – prawidłowe oznaczenie pomieszczeń umożliwia błyskawiczne odszukanie sali, która aktualnie nas interesuje. Tak dzieje się chociażby w szpitalu czy szkole. W przypadku biur, urzędów i banków tabliczki na drzwi ułatwią odnalezienie pokoju, w którym dyżuruje potrzebna nam na dany moment osoba. Szeroko zastosowane są tabliczki na drzwi, w których można swobodnie zmieniać umieszczony na nich opis. Dzięki temu w sytuacji, gdy np. w urzędzie dochodzi do zwolnienia pracownika, dane na tabliczce można bez większych problemów wymienić. Pozwala to w konsekwencji oszczędzić niemałą ilość gotówki – nie trzeba wszak wydawać funduszy na kupno nowych tabliczek.

Tabliczki na drzwi – kiedy jeszcze się je stosuje?

Dzięki tabliczkom na drzwi można bez trudu rozdzielić pomieszczenia mające charakter ogólnodostępny od tych, które przeznaczone są jedynie dla personelu określonej instytucji. Chodzi w tym wypadku o pomieszczenia socjalne, magazyny, toalety dla pracowników oraz wszystkie te sale, do których z jakiegoś powodu osoby postronne nie powinny mieć dostępu. Stosując tabliczki na drzwi, można również oznakować miejsca, w których nie wolno palić. Takie tabliczki, które przedstawiają zakaz palenia, są aktualnie bardzo popularne. Bardzo często na tych tabliczkach oprócz napisu znajduje się przekreślony symbol papierosa. Dla większości osób przekaz takiego rodzaju znaku jest zatem wyjątkowo czytelny. Wspomnieć warto również, iż tabliczki informacyjne umieszcza się także przy wejściu do obiektów, które posiadają ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

Dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]