Małe grupy, maksimum wiedzy – o kursie turystyki wysokogórskiej

Nauczanie Podróżowanie Rozrywka i hobby

Potrzebujesz więcej wiadomości o aktualnej ofercie kursu górskiego? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są piękne, a zarazem niebezpieczne. Właściwie co parę dni, a najczęściej w miesiącach, gdy urlopowicze tysiącami odwiedzają popularne miejscowości turystyczne zlokalizowane u podnóży znanych szczytów, docierają do nas informacje o nowych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem osób, które bez odpowiedniego przygotowania wybrały się na wycieczkę trasą o wysokiej trudności. Stąd tym, którzy lubią góry i chcieliby nauczyć się przemieszczać po nich bez ryzyka, radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – nauka w plenerze w niewielkich grupach

Najlepszym sposobem, aby pozyskać potrzebną wiedzę jest odbycie wieloaspektowego kursu pod okiem profesjonalistów z każdej z najważniejszych sfer powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc przewodników górskich, instruktorów wspinaczki i ratowników górskich. Dzięki ich instrukcjom uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi poprawnego władania czekanem, poruszania się w rakach oraz na rakietach śnieżnych, zaznajomią się z zasadami asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co istotne, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, survivalu oraz orientacji w terenie, które są nieodzowne w czasie rozmaitych nieprzewidzianych sytuacji. Szkolenie omawia dodatkowo zasady właściwego zachowania się w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada długoletnią praktykę jako organizator wycieczek w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Kursy odbywają się na łonie natury (w Polsce, na Słowacji oraz w Austrii) w niewielkich grupach, które najczęściej mają nie więcej niż pięć- osób. W efekcie zdobywanie wiedzy toczy się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość poświęcić każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo uwagi i czasu, żeby mogli oni w pełni opanować fundamentalną wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się w górach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]