Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Podróżowanie Rozrywka i hobby

Jeżeli interesuje Cię korzystna oferta wycieczki w Alpy, skieruj się na https://www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Entuzjaści gór, którzy poznali już na wylot wszelkie marszruty w w Sudetach, w Karpatach oraz w Górach Świętokrzyskich, koniec końców zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i wertują oferty wycieczek w inne góry Europy. Szereg z nich skusi podróż w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy zmierzą się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Zachwycające Alpy – fantazja alpinistów z całego globu

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, którego powierzchnia rozciąga się kilka państw, m.in. Słowenię, Włochy, Szwajcarię oraz – naturalnie – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt Europy, to znaczy Mont Blanc, znany również jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne malownicze szczyty, o których pokonaniu fantazjują wspinacze ze wszystkich stron świata, to np. Weisshorn – 4506 m n.p.m., Dufourspitze – 4634 m n.p.m. czy Dom – 4545 m n.p.m., jak również inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak szczyty grani Grandes Jorasses oraz Les Droites. Rozróżnia się wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy łączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktowów

Jakie wyprawy w Alpy oferują krajowi organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest kilka atrakcyjnych ofert przeznaczonych dla entuzjastów gór o przeróżnym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli jeszcze styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyli już stosowne umiejętności narciarskie i posiadają dobrą wydolność fizyczną, mogą zapisać się na 7-dniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast do osób zaawansowanych kierowane są wyprawy na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, których interesuje w głównej mierze aspekt szkoleniowy, rekomendujemy 10-dniowy Projekt 6000, którego celem jest nauka podstaw bezpiecznego przemieszczania się w wysokich górach. Niezaprzeczalnym atutem takich wycieczek jest to, że organizowane są w niedużych, zwykle 7-osobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z partycypantów otrzymuje dogłębną uwagę szkoleniowców.

Z zawodowymi przewodnikami i szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie oszałamiającym doświadczeniem, przynoszącym przyjemność z przezwyciężania własnych ograniczeń, ale także rozbudzającym ochotę na więcej.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]