Prawo pracy – jak prawnik reprezentuje pracowników?

Prawo

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. ma wieloletnie doświadczenie w sferze prawa pracy, zarówno od strony pracownika, jak i pracodawcy. Nasza działalność skupia się nie tylko na toczeniu spraw sądowych, ale także na doradztwie w obszarze bieżącego stosowania prawa pracy.

Prawo pracy – zakres działania kancelarii prawnej

Działając w imieniu Pracodawców, na co dzień pomagamy im w tworzeniu wszelkiego rodzaju dokumentacji na etapie powstania stosunku pracy, jego trwania oraz rozwiązania. Pomoc prawna jaką świadczymy ma nie tylko przeprowadzić naszych Klientów przez te stadia, ale także uchronić ich przed sporami sądowymi z zatrudnionymi. Zdajemy sobie sprawę, że wraz z rozkwitem firmy, respektowanie prawa pracy jest coraz większym wyzwaniem. W związku z tym naszym celem jest działanie w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skupić się na prowadzeniu biznesu, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – radca prawny jako pełnomocnik Pracownika

Nierzadko zdarza się nam stawać roli pełnomocnika Pracownika. W tym zakresie znacznie częściej nasza pomoc skupia się na prowadzeniu spraw sądowych związanych z nawiązaniem stosunku pracy, niezasadnym zwolnieniem czy chociażby nadgodzin. Bezsprzecznie wymaga to od nas zupełnie odmiennego zaangażowania, ponieważ tego typu sprawy wiążą się z ogromnymi trudnościami na tle postępowania dowodowego. Tym samym przekonanie sądu do racji Klienta jest dużym wyzwaniem.