Budujesz portfel inwestycyjny? Pomyśl o zakupie sztabek złota

Rachunkowość, finanse

Jeśli potrzebujesz złota w sztabkach, powinieneś odwiedzić ten adres.

Przetrzymywanie środków pieniężnych na lokacie lub po prostu odkładanie ich na koncie bankowym nie jest teraz tak rentowne jak parę lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez banki, ale także i większe zrozumienie, że nie zainwestowane środki nie zarabiają doprowadziły do tego, iż szukamy metod, które umożliwią naszym finansom przynosić w przyszłości poboczny zysk. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe zainteresowanie zyskują metale inwestycyjne, a zwłaszcza – sztabki złota.

Czy sztaba złota to bezpieczna lokata?

Od razu wypada dobitnie podkreślić, że inwestycja środków w złote sztabki to długoterminowa inwestycja. Złoto na ogół nie poddaje się większym i mniejszym zawirowaniom dostrzeganym w gospodarce, a wręcz destabilizacja ekonomiczna oraz polityczna nierzadko podwyższa jego cenę. Oczywiście, można zauważyć wahania w jego wartości, jednak studiując jej historyczny wykres bez trudu można dostrzec, iż z czasem ona wzrasta. Co jest tego powodem? Od wieków ilość tego kruszcu obecna na rynku praktycznie się nie zmienia. Niegdyś służył on jako uniwersalny środek płatniczy, w tej chwili jest szeroko stosowany w przemyśle chemicznym, elektronice oraz medycynie, a także – wciąż na dużą skalę – w sztuce i złotnictwie. Mimo, iż wydobycie złota trwa nieustannie i teoretycznie powinno go przybywać, recykling tego metalu wykorzystanego między innymi podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak kable USB czy też telefony komórkowe) jest często nierentowny, stąd popyt na złoto pozostaje na wysokim poziomie i oczekuje się, iż z biegiem lat trend ten się nie odwróci.

Sztabki złota – kogo stać na ich kupno?

Słuchając o inwestycji finansów w złoto w sztabkach większość inwestorów błyskawicznie oszacuje, że to nie dla nich, ze względu na ogromny koszt. Tymczasem sztabki złota są odlewane w wielu wagach, zatem praktycznie każdy może pozwolić sobie na inwestycję jakiegoś wycinka oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 5 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Te drobne sztabki są też idealne na prezent. Więksi inwestorzy, posiadający większy kapitał raczej decydują się na większe sztaby złota o wadze 50 g, 250 g, a także 1 kg. Należy jednakże pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie można pociąć odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w cięższą sztabkę kupimy złoto dużo taniej. Wobec tego należy nabywać złote sztabki o rozmaitym ciężarze albo zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są fabrycznie rozparcelowane na mniejsze sztabki.

Dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]