Mass collect i możliwości jakie daje

Rachunkowość, finanse

Szukasz wskazówek dotyczących tego, co to jest mass collect? Dobrze trafiłeś!

Mass collect jest usługą, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie taka usługa będzie pomocna?

Działanie mass collect jest właściwie niesłychanie proste. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom unikalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest ogromna ilość klientów, a więc przykładowo w szkołach prywatnych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, jak również wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie przypisanie klientom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodą dokonali oni wpłaty (tradycyjny przelew, przelew z karty czy też przelew pocztowy). Korzystanie z mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie należności niż w przypadku księgowania przez pracownika, a jednocześnie na wyeliminowanie możliwych błędów, jakie mogą zdarzyć się w czasie tego procesu.

Mass collect także dla firm obsługujących około 100 faktur

Chociaż mass collect nie jest obecnie oferowane we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi niektóre banki spółdzielcze i ING Bank Śląski) wypada rozważyć jego wykorzystanie w firmie, nawet takiej, która co miesiąc rozlicza mniej niż 100 faktur. Stosowanie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a tym samym kontrolowanie na bieżąco spływu opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co po kilku miesiącach owocuje zwiększeniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]