Dowiedz się, gdzie kupić srebro w sztabkach, wejdź na https://tinyurl.com/yg6py56h.
Nie od dziś wiadomo, że inwestowanie w metale szlachetne jest trafnym sposobem na lokowanie pieniędzy, który z czasem daje wymierny profit. Najpopularniejszym dzisiaj kruszcem inwestycyjnym jest oczywiście złoto, jednak w ostatnich latach srebro nie jest już widziane jedynie jako metal przemysłowy i znów jest popularne wśród coraz szerszej grupy inwestorów, zarówno tych ze skromnym, jak i dużym potencjałem finansowym.
Sztabki srebra – czy to dochodowa lokata?
Złoto występuje w naturze 17-krotnie rzadziej od srebra, warto natomiast zaznaczyć, iż cena srebra w relacji do ceny złota nie odpowiada tej proporcji ilościowej i stale jest dostrzegalnie niższa. Kupno srebra jest jednakże doskonałym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy potrzebują zdywersyfikować swój portfel, a którzy nie posiadają środków umożliwiających kupno sporych zasobów złota. Należy jednak pamiętać, że z powodu swoich cechy, srebro jest w szerokim zakresie używane w różnorodnych gałęziach przemysłu co powoduje, że jego wartość mocniej reaguje na kłopoty pojawiające się na rynku światowym. Można to skądinąd spostrzec przeglądając historię jego wartości z ostatnich 2 dekad. Z tej także przyczyny lokata finansów w srebro wiąże się z wyższym ryzykiem niepowodzenia, tym samym polecana jest inwestorom rozeznanym w aktualnej i prognozowanej sytuacji na rynku kruszców. Niemniej jednak zakładać, iż zapotrzebowanie na srebro stale będzie wyglądało podobnie, a wraz z postępującym rozwojem elektroniki, fotowoltaiki czy medycyny, w których srebro jest na co dzień wykorzystywane, a także niemijającej popularności srebrnej biżuterii, niewykluczone, że jego cena będzie z czasem rosnąć.
Srebro w sztabkach – kupować duże czy małe
Na wzór złota, sztabki srebra dostępne jest w rozmaitych wagach, co upraszcza ukształtowanie portfela inwestycyjnego, umożliwiającego sprzedaż w razie potrzeb dużych lub małych jego ilości. Te najmniejsze, a tym samym także najbardziej „na kieszeń” przeciętnego Polaka, to sztabki o ciężarze 1 uncji trojańskiej oraz 50 g i 100 g. Rzecz jasna, jeżeli kupimy sztabkę o wyższej wadze, w rezultacie wydamy na srebro mniej, powinno się jednak mieć na uwadze, iż sztabka jest niepodzielna i w razie konieczności jej odsprzedaży musimy znaleźć kogoś, kto odkupi ją w całości. Zatem jeżeli sztabki srebra mają być też asekuracją finansową na gorsze dni, należy zdecydować się na kupno sztabek w kilku ciężarach, by móc w przyszłości sprzedać tylko tyle kruszcu, ile istotnie potrzeba. Inną opcją jest też inwestycja w odpowiednio kosztowniejszy srebrny combibar, innymi słowy połączone 1-gramowe sztabki srebra, które daje się łatwo oddzielić. Wadą kupna srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest fakt, że – w odróżnieniu od złota – jego sprzedaż i kupno obciążone są VAT-em.
Dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]