Akcesoria sportowe – piłki do piłki ręcznej, nożnej i siatkówki

Robienie zakupów

Chcesz zamówić piłki Hummel? Skieruj się na tę stronę.

Mało jest dyscyplin sportowych, które można ćwiczyć bez potrzeby użycia jakichś akcesoriów. Nawet w wielu dyscyplinach indywidualnych, np. tych z dziedziny lekkoatletyki oraz gimnastyki, trzeba zaopatrzyć się w szarfę bądź młot. Aczkolwiek najlepiej rozpoznawalnym na całym globie akcesorium sportowym, przewijającym się w różnych sportach (nie tylko drużynowych), są piłki. W tym artykule przedstawiamy charakterystykę 3 piłek wykorzystywanych w sportach modnych wśród naszych rodaków.

Czym odróżniają się od siebie piłki do najpopularniejszych gier zespołowych?

1. Piłka do piłki nożnej to chyba sprzęt, który znaleźć można w pokoju każdego nastolatka, a w ostatnim czasie i niejednej dziewczynki, bowiem do sukcesu zawodowego w piłce nożnej nierzadko dążą również panie. Waga piłki do “nogi” z reguły pomiędzy 410 g a 450 g, a jej obwód powinien oscylować w przedziale 68-70 centymetrów. Dawniej takie piłki wytwarzano ze skóry naturalnej, współcześnie używana do tego jest głównie skóra syntetyczna. Piłki do piłki nożnej jeszcze kilkadziesiąt lat temu zwano “biedronką” ze względu na specyficzne czarne łaty, które musiały być wyraźne w dwukolorowych telewizorach. Obecnie piłki do „nogi” występują w tysiącach niepowtarzalnych wzorów i kolorów, a większość popularnych wydarzeń futbolowych ma swój unikalny projekt piłki.
2. Piłka do siatkówki jest niewiele mniejsza aniżeli ta do piłki nożnej, gdyż jej obwód ma 65-67 cm. Jest od niej natomiast znacznie lżejsza – jej ciężar to ok. 260-280 g. W środku znajduje się lateksowy pęcherz, a pomiędzy nim a skórzaną powierzchnią (też najczęściej uszytą z eko skóry) mieści się powłoka z bawełny bądź nylonu. Piłki do siatkówki wytwarza się w wersji beach (do siatkówki plażowej) oraz indoor (do siatkówki halowej).
3. Piłka do piłki ręcznej jest najmniejsza z piłek tu zaprezentowanych, lecz co istotne jej wymiary oraz wagą są dostosowywane w zależności od tego, dla kogo piłka jest przeznaczona. Inne rozmiary mają wobec tego piłki do piłki ręcznej dla kobiet, inne dla mężczyzn, a sprzęt o najmniejszych rozmiarach produkowany jest dla najmłodszych dzieci. Dlatego obwód piłek dla piłkarzy ręcznych waha się między 46 do 60 cm, a ich waga – od 260 aż do 475 g. Dętka tych piłek powinna być nader mocna, dlatego zwykle sporządzana jest z lateksu. Osłona z kolei powinna gwarantować odpowiednią przyczepność do dłoni.

Czy jesteśmy zawodowymi sportowcami, czy uprawiamy sport jedynie amatorsko, powinno się wykorzystywać akcesoria wysokiej klasy. Zapewni to nie tylko wyższy komfort w trakcie samej rozgrywki – lepsza piłka na pewno wytrzyma też zdecydowanie dłużej.

Dane kontaktowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]