Album na monety – zabezpiecz eksponaty przed zarysowaniem

Robienie zakupów

Zamów klasery na monety.

Zbieranie banknotów oraz monet to nie tylko frajda z szukania i zakupu kolejnych okazów, ale też uczucie satysfakcji z ich oglądania i klasyfikowania. Kupione numizmaty winny więc znaleźć się w praktycznych albumach bądź klaserach, za pomocą których łatwo będzie można je podziwiać, a równocześnie zabezpieczy się je przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Klaser na monety – w dalszym ciągu najbardziej popularne wśród kolekcjonerów

Pasjonaci numizmatów mają bogaty wybór narzędzi pozwalających na bezpieczne ich przetrzymywanie, aczkolwiek najbardziej popularne w dalszym ciągu pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? W głównej mierze z tego powodu, że pozwalają łatwo klasyfikować numizmaty danego typu. Należy pamiętać, że część albumów na monety nie posiada wewnątrz kart i trzeba nabywać je oddzielnie dobierając je do typu kolekcjonowanych numizmatów bądź banknotów. Możliwość odczepiania oraz dopinania kart jest sporym usprawnieniem przy segregowaniu eksponatów wedle naszego uznania – można przekładać je między albumami bez potrzeby wyjmowania pojedynczych okazów, co zmniejsza niebezpieczeństwo zarysowania numizmatów czy rozdarcia banknotów. Oprócz tego, dysponując małym zbiorem, w jednym albumie można ulokować monety o różnorodnych rozmiarach, wystarczy dokupić strony z pasującymi do nich przegródkami. Inną zaletą klaserów na monety jest to, iż w wielu przypadkach wyglądają jak książki czy albumy z fotografiami rodzinnymi, więc bez trudu skryjemy je na regale przez spojrzeniem ewentualnego złodzieja.

Czy w klaserze numizmatycznym można przechowywać dowolny rodzaj numizmatów?

Długoletni kolekcjonerzy rekomendują, by w przegródkach albumów wykonanych z tworzyw sztucznych przechowywać popularniejsze monety, które nie posiadają już stanu menniczego, ponieważ nawet gruba powłoka z polichlorku winylu nie gwarantuje numizmatom całkowitej ochrony przed oddziaływaniem wysokiej wilgotności i powietrza. Rzadkie monety w stanie menniczym lub te wykonane z metali szlachetnych powinno się w pierwszej kolejności zabezpieczyć przez zamknięcie w plastikowym kapslu. Taki kapsel można później przechowywać w klaserze, bowiem wielu producentów posiada w asortymencie karty do albumów, w które bez trudu można włożyć monety w sztywnych, papierowych holderach bądź w kapslach.

Dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]