Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów

Potrzebujesz wiadomości o marce CarePump? Dobrze trafiłeś!

Presoterapia to zabieg, którego celem jest poprawa krążenia chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy pompujące oraz okrężne, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do miejsca ucisku oraz kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – na obrzęki kończyn różnorodnego typu

W ostatnich latach fizjoterapeuci często używają urządzenia do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety podzielone na komory, które wsuwa się na obrzękłe nogi i ramiona. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne przegrody rękaw uciska kończynę, pobudzając tak cyrkulację chłonki. Istnieje multum zaleceń do wypróbowania presoterapii. To przede wszystkim obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii lub tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Stosuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania bądź jako wsparcie w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, w głównej mierze jako etap regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Domowy sprzęt do presoterapii

Szerokie możliwości wykorzystania urządzeń do presoterapii przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. Dziś osoby chętnie korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, dzięki przenośnym urządzeniom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest masaż. Maszyny CarePump są kompaktowe i niezbyt ciężkie, dlatego bez problemu można wziąć je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być koniecznie omówione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samemu, gdyż występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. nowotwór bądź miażdżyca, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]