Bagażnik bazowy – zamontuj go i w drogę!

Robienie zakupów Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe

Kup bagażnik dachowy na https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Podróż autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie niezbędne w trakcie urlopu akcesoria. Zazwyczaj nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych bagaży. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku przeciętnego samochodu jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Ładowność auta znacznie zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym przedmiotom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wodą, ale także nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, bowiem ma opływowy kształt. Do jego założenia konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je założyć później. Miejmy jednakże na uwadze, by dobór modelu pasującego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć zawodowcom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe na tył i dach auta

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też nabyć specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem rowery, SUPy czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są zwykle dedykowane do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają tym samym maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym albo pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane ze względu na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]