Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Robienie zakupów Sport i hobby

Jeśli chcesz zamówić toczek jeździecki, koniecznie wejdź na horse-trade.pl

Jazda konna należy do tych dziedzin sportowych, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi znaczną wysokość oraz prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy podatna jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która obligatoryjnie winna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jeździectwa można nabyć dwa typy ochrony na głowę – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co lepsze?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak dobrej ochrony jak kask, dlatego zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i ma certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejsza kwestia przy wyborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie atesty, a także pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask nie należy także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej okolicy nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]