Bursztyn w biżuterii

Robienie zakupów Uroda i kosmetyki

Biżuterię z bursztynem zamówisz na www.bizutik.pl

Biżuteria z bursztynem ciągle jest popularna – zarówno u młodych ludzi, jak i znacznie starszych osób. Jej popularność nie powinna jednak zaskakiwać – jantar należy wszak do najpiękniejszych materiałów, a swoboda jego preparacji sprawia, że wyprodukowane z niego naszyjniki można dopasować do wszystkich trendów. Żeby zachować jej wygląd, musimy o jantar właściwie zadbać. W jaki sposób? Przeczytajcie nasz poradnik.

Biżuteria z bursztynem – jak ją chronić?

Bursztyn to bardzo delikatny surowiec – dlatego biżuteria z bursztynem koniecznie powinna być trzymana w odpowiednich warunkach. Bursztynowy wisiorek musimy owinąć jedwabną szmatką, a potem szczelnie zapakować w folię oraz włożyć do drewnianej szkatułki. Warto również pamiętać, by w jednej paczce nie trzymać kilku wisiorków – mogą się bowiem porysować.

Pielęgnujemy biżuterię z bursztynem

Bursztyn nie toleruje mocnych substancji czyszczących. Lepiej więc zrobimy, wybierając do jego czyszczenia łagodniejsze specyfiki – na przykład oliwę z oliwek lub kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana delikatną ścierką, lekko nasączoną wodą – pod żadnym pozorem nie może być jej za dużo.

Jak odnowić biżuterię z bursztynem?

Odkopałeś w szafie zabytkową biżuterię z bursztynem? Na pewno stale jest piękna, jednak czas odcisnął na niej swój ślad. Czy można ją odrestaurować? Podchodząc do tego samodzielnie, możesz jedynie jeszcze bardziej ją uszkodzić – najlepiej więc postąpisz, zwracając się o pomoc złotnika.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]