Chcesz usunąć graffiti? Użyj środków do czyszczenia elewacji

Robienie zakupów

Sprawdź, gdzie kupić preparat do usuwania farby olejnej

W ostatnich latach problem wandalizmów na ścianach budynków i murach znacznie przybrał na sile. Najczęściej przybierają one formę napisów wykonanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest zerowa, na dodatek zazwyczaj napisy te zawierają treści rasistowskie lub wulgarne. Nic więc dziwnego, że zarządcy lub właściciele budynków robią wszystko, żeby pozbyć się ich z murów. W tym celu najczęściej decydują się na ponowne pomalowanie ściany – to jednakże pochłania mnóstwo pracy i jest całkiem kosztowne. Alternatywą dla przemalowania może być zastosowanie środka do mycia elewacji.

Jak działa preparat do mycia elewacji?

Działanie tychże środków opiera się na aktywnych czynnikach, które rozpuszczają komponenty najpopularniejszych farb – przede wszystkim różnego rodzaju żywice. Ich odpowiednia kompozycja powoduje, że preparaty tego typu pozwalają na oczyszczanie także mocno porowatych powierzchni. Dobre preparaty do usuwania farb nie zawierają rozpuszczalników takich jak toluen, które są szkodliwe dla ludzi i środowiska. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na nałożeniu go na fasadę budynku – w tym celu należy użyć dużego pędzla lub wałka. Po około godzinie preparat należy spłukać wodą albo zmyć myjką ciśnieniową.

Dla kogo środki do mycia elewacji?

Środek do usuwania farby olejnej winien znaleźć się w wyposażeniu wszelkich firm sprzątających, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, ponieważ to głównie elewacje niestrzeżonych budynków są narażone na ewentualne akty wandalizmu. Małe opakowanie preparatu okaże się przydatny również właścicielom domów jednorodzinnych, firm czy sklepików. Nabycie preparatu do usuwania farby olejnej to w porównaniu z koniecznością przemalowania ścian na nowo spora oszczędność – zarówno jeśli chodzi o wydatki na kupno farby, jak i czas niezbędny do wykonania tej pracy.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]