Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Robienie zakupów Sport i hobby

Czapsy zamówisz na http://bit.ly/2JIicL5.

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I chociaż rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują nawet kilka tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużej mierze utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie posiadają tych wad.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, dające protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości, zaś drugie – ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych materiałów. W sprzedaży przede wszystkim znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wykonane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechuje dużo niższa cena. Są zatem polecane dżokejom z ograniczonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Szeroki wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem też jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]