lonża dla konia, lonża jeździecka

Do czego służy lonża jeździecka?

Robienie zakupów Sport i hobby

Lonża to akcesorium popularnie stosowane w czasie nauki jazdy konnej oraz treningów. Jakie lonże dla konia są dostępne w sprzedaży? Z czego są wykonywane te przyrządy i gdzie rekomenduje się je kupować?

Rodzaje i zastosowanie lonży dla konia

Lonża dla konia to dość długa lina, na ogół mająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest koń w czasie nauki jazdy i ćwiczenia umiejętności związanych z dosiadem, łapaniem strzemion, utrzymywaniem równowagi w siodle, a także trzymaniem wodzy. Zwierzę jest prowadzone po obwodzie okręgu, a lonża jest wykorzystywana do kontrolowania reakcji konia. Sprzęt ten wykorzystują również artyści cyrkowi oraz woltyżerzy do doskonalenia umiejętności i zabezpieczania wykonywanych ewolucji. Lonża jest ponadto pomocna przy hipoterapii. Lonża dla konia może również być stosowana w czasie treningu bez jeźdźca – w takim przypadku służy do treningu młodych zwierząt i dostarczenia im właściwej dawki ruchu.

Lonża jeździecka – postaw na produkty znanych firm

Ogromny wachlarz przyrządów jeździeckich spotkasz w dobrze wyposażonych sklepach internetowych sprzedających specjalistyczny ekwipunek w dobrych cenach. Posiadają one specjalistyczne lonże dla konia od najlepszych producentów – między innymi Jumptec, Start czy Harrys Horse. Chcesz kupić lonżę jeździecką w czarnym, czerwonymlub błękitnym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade gwarantuje szeroki wybór akcesoriów, które sprostają wymaganiom najbardziej wybrednych klientów. W sklepie obecne są lonże wytworzone m.in. z materiału nylonowego. Lonże wykonane są z przyjemnego w dotyku, miękkiego materiału i zaopatrzone w obrotowy karabińczyk.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]