Gdzie stosuje się podkłady higieniczne?

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów

Jeśli szukasz podkładów jednorazowych, koniecznie sprawdź verdeavis.pl

Stanowiące bezpośrednie zagrożenie dla naszego zdrowia wirusy, bakterie i grzyby czają się dosłownie wszędzie. Najwyższe ryzyko zarażenia panuje jednak w miejscach, w których często pojawiają się osoby chore lub tam, gdzie w związku z rozmaitymi zabiegami narzędzia mają bezpośredni kontakt ze skórą lub innymi tkankami. Takimi miejscami są głównie wszelkiego typu salony spa, szpitale i kliniki, studia tatuażu czy gabinety kosmetyczne. Aby ograniczyć zagrożenie transferu bakterii i innych niebezpiecznych mikroorganizmów, stosuje się różne akcesoria – poza rękawiczkami ochronnymi i środkami do dezynfekcji są to również podkłady higieniczne.

Podkłady jednorazowe – ochrona przed mikroorganizmami i grzybów

Wiele niebezpiecznych roztoczy i bakterii rozprzestrzenia się poprzez kontakt skóry ze skażoną powierzchnią, dotykaną uprzednio przez jednostki zarażone. By zmniejszyć niebezpieczeństwo migracji zarazków w gabinetach i salonach kosmetycznych, korzysta się z podkładów higienicznych. Najczęściej są one wyprodukowane z celulozy lub pokrewnych tworzyw i tworzą skuteczną barierę dla drobnoustrojów. Podkłady medyczne są jednokrotnego użytku i służą do wykładania np. foteli dentystycznych i ginekologicznych, stołów zabiegowych bądź sprzętu rehabilitacyjnego.

Podkłady jednorazowe – do stosowania w ogólnodostępnym WC

Największe niebezpieczeństwo roznoszenia się zakażeń skórnych wywoływanych przez mikroorganizmy panuje tam, gdzie z zanieczyszczoną powierzchnią ma kontakt nieosłoniona skóra – przede wszystkim w toalecie. Możliwość przeniesienia się wirusów redukują podkłady jednorazowe przeznaczone do wykładania na deskach klozetowych. Korzystanie z nich jest rekomendowane we wszystkich punktach posiadających publiczne toalety – na przykład w galeriach handlowych, urzędach, szkołach lub firmach.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]