Jeździsz z ekspozycją na targi? Kup pawilon handlowy

Robienie zakupów

Pawilony są pomocne w każdej firmie zajmującej się handlem. Stanowią uzupełnienie sklepu stacjonarnego albo też mogą być głównym punktem sprzedaży. Szczególnie dobrze sprawdzają się w czasie targów i podobnych wydarzeń, a ponadto, dzięki mobilności i szybkiemu montażowi, stosuje się je np. do handlu w miejscowościach letniskowych czy na sezonowych wyprzedażach. Aby pawilon handlowy dobrze wypełniał swoje zadania, winien być odpowiednio dobrany do potrzeb użytkownika. Na co zatem zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Pawilon handlowy – jak dobrać?

W ofercie producentów znajdziemy rozmaite typy mobilnych pawilonów handlowych. Każdy z nich zalicza się do jednej z 2 grup – pawilonów ze sztywnymi ścianami oraz namiotowych. Te pierwsze mogą być wykonane na przykład z drewna bądź płyty obornickiej. Charakteryzują się stosunkowo szybkim montażem, jednak ich przenośność jest znacznie mniejsza niż pawilonów namiotowych. Są również od nich zdecydowanie droższe, przez co zalecane są raczej do punktów stacjonarnych. Ponadto, mogą pełnić funkcję kas biletowych, portierni lub kiosków.

Pawilon namiot – czemu warto go posiadać?

Jeśli pawilon handlowy ma być raz za razem przestawiany lub priorytetem jest dla nas cena, najodpowiedniejszą opcją będzie pawilon namiot. Wbrew pozorom, tego typu konstrukcje charakteryzują się znaczną wytrzymałością, będąca rezultatem zastosowania do ich produkcji najwyższej klasy materiałów. Zarówno powłoki, jak i rury, z których wyprodukowane są szkielety, wykazują odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. To sprawia, że namiotowy pawilon handlowy, jeśli będzie należycie konserwowany, posłuży kilkanaście lat – także przy częstej eksploatacji.