Kawa w kapsułkach – taniej niż w kawiarni

Robienie zakupów Żywność

Znajdź kawę w kapsułkach

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka gorącej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się również ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od setek lat, ale wciąż pijemy go najczęściej w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki kawy do ekspresu porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie przygotowaną idziemy zwykle do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie przeróżnych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki z kawą? Przede wszystkim dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podstawienie kubka lub filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wykona całą pracę za nas.

Kapsułki do ekspresu – smaczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki do kawy to także nie jest duży koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł. Koszt waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem podawanym w kafeterii, jest to często ok 15%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich dużą zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się częstokroć czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. Obecnie do wszystkich modnych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można zamówić pasujące kapsułki.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]