Kilka słów o środkach do impregnacji drewna na zewnątrz

Branża budowlana Robienie zakupów

Kup wosk do mebli

Środki do impregnacji drewna to produkty używane zarówno w przypadku mebli znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny powinno się ochronić nimi drewniane meble?

Wykorzystanie środków do ochrony drewna

Drewno to materiał tworzący we wnętrzu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec popularnie wykorzystywany do produkcji mebli oraz elementów wykończeniowych (okładziny na schody, podłogi, balustrady). Dostępne na rynku środki do ochrony drewna zabezpieczają surowy surowiec przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych – deszczu czy promieniowania UV, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonej kondycji przez wiele lat. Doskonałe rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody umożliwiają uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – np. pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Impregnuje się nimi deskę tarasową, huśtawki, meble ogrodowe oraz mnóstwo innych elementów. Natomiast środki używane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im olśniewający blask, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Starannie dobrane składniki znajdujące się w impregnatach powodują, iż podłoga jest znacznie bardziej odporna na zużycie i zniszczenia. Warto jednakże pamiętać, że drewniane parkiety muszą być pielęgnowane w stosowny sposób – myte środkami na bazie wosków i olejów.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]