Kombinezon, rękawice, buty – jaka odzież na motocykl?

Robienie zakupów Sport i hobby Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe

Dowiedz się, gdzie zamówić odzież na motor.

Od dawna wiadomo, że poruszanie się na motorze nie należy do bezpiecznych czynności. W trakcie potencjalnego kolizji prowadzący motocykl nie jest zabezpieczony przez pasy i całkowicie odczuwa on intensywność zderzenia. Dlatego tak istotne dla każdego motocyklisty jest posiadanie odpowiedniej odzieży opracowanej z myślą o jeździe tego typu. Odzież na motor nie tylko redukuje możliwe urazy motocyklisty, ale także chroni go przed promieniami słonecznymi, opadami oraz wiatrem, co podnosi wygodę jazdy.

Podstawowa odzież motocyklowe – co przede wszystkim warto posiadać?

Wybierając odzież motocyklową na początku trzeba wyposażyć się w kask, gdyż zgodnie z przepisami kodeksu drogowego jego posiadanie jest obowiązkowe, bez względu na to czy poruszamy się z niską prędkością na skuterze, czy pędzimy ścigaczem po ekspresówce. Jest to także najistotniejszy element protekcji prowadzącego jednoślad, osłaniający czaszkę przed ranami mogącymi mieć poważne skutki dla jego zdrowia, a często i życia.

Do ochrony reszty ciała podczas jazdy jest mnóstwo opcji. Miłośnik motocykli może zebrać swój ubiór sięgając po odpowiednią kurtkę oraz spodnie przeznaczone z myślą o jeździe na motorze albo zdecydować się na kombinezon (dwu- ewentualnie jednoczęściowy). W sklepach motoryzacyjnych do wyboru mamy odzież skórzaną i tekstylną. Nie ulega wątpliwości, skóra jest niezmiernie odpornym na uszkodzenia materiałem, co nie znaczy, że ubrania na motor wykonane z tekstyliów ochrania mniej – stosuje się w nich tkaniny o wysokiej odporności na wysoką temperaturę i otarcia. Te elementy odzieży motocyklisty mają odpowiednie wzmocnienia ochraniające łokcie, kolana i barki, które w trakcie upadku są szczególnie narażone na otarcia.

Buty, plecaki i pozostałe akcesoria

Następnymi ważnymi częściami ubrania na motocykl są buty i rękawice. Rękawice w razie wypadku chronią dłonie przed ciężkimi urazami, bowiem to nimi automatycznie zasłaniamy resztę ciała wyciągając je na wprost, przez co narażamy je na złamania i głębokie otarcia skóry. Należy wobec tego kupić rękawice ze wzmocnionymi modułami osłaniającymi wewnętrzną część dłoni oraz kostki. Dobre buty na motocykl oprócz tego, że chronią delikatne kości śródstopia, dają także większą przyczepność, a co za tym idzie dokładniejszą kontrolę nad masywnym motocyklem.

W jakie inne części odzieży na motocykl warto się zaopatrzyć? To z pewnością camelbagi, kołnierze, gogle jeśli korzystamy z kasku crossowego, a także kolejne ochraniacze, slidery bądź zbroje.

Dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]